Diastazės operacijos

Pilvo tiesiųjų raumenų diastazė – pilvo raumenų išsiskyrimas. Pastaiko ir išlieka apie 30-60 proc. moterų po gimdymų. Dažniau nustatoma smulkesnėms moterims, po antro ar trečio nėštumo, kai buvo didelis vaisius ar buvusios cezario operacijos.

Pilvo raumenų diastazė tai ne vien estetinė problema, kai atsistojus padidėja pilvo apimtis apie bambą lyg esant nėštumui, tačiau ilgainiui atsiranda su tuo susijusios sveikatos problemos: šlapimo nelaikymas, nugaros skausmai, suprastėja lytinis gyvenimas.

Dažnai kartu su pilvo raumenų diastaze būna ir bambos išvarža.

Kaip gydoma pilvo tiesiųjų raumenų diastazė?

Pilvo raumenų diastazė gydoma chirurginiu būdu atliekant atvirą abdominoplastiką pjūviu (kai yra odos perteklius) arba naudojant scola metodiką laparoskopinę abdominoplastiką (kai nėra odos pertekliaus).

Kaip atliekama laparoskopinė abdominoplastika?

Laparoskopinė (endoskopinė) abdominoplastika atliekama bendrinėje nejautroje per tris 5-10 mm pjūvelius apatinėje pilvo dalyje, žemiau bambos ar Cezario pjūvio vietoje. Laparoskopiniu būdu atidalinamas poodinis riebalinis audinys nuo pilvo sienos raumens aponeurozės ir susiuvami išsiskyrę raumenų kraštai. Esant bambinei išvaržai, problema sutvarkoma vienos operacijos metu.

Laparoskopinė abdominoplastika kontraindikuotina:

  • Nutukusiems pacientams
  • Pacientams, kurie turi ryškų odos ir riebalų perteklių apatinėje pilvo dalyje
  • Moterims, kurios planuoja nėštumą

Laparoskopinės abdominoplastikos privalumai:

  • Minimalūs pjūveliai
  • Žymiai mažesnis pooperacinis skausmas
  • Minimali žaizdų infekcijos rizika
  • Greitesnis grįžimas į įprastinę, kasdienę veiklą

Prieš / po diastazės operacijos

JEI DOMINA ŠI OPERACIJA - UŽPILDYKITE UŽKLAUSOS FORMĄ