Gastroezofaginio refliukso liga- lėtinė liga, kurią sukelia skrandžio turinio refliuksas į stemplę. Būdinga 3-4 proc. žmonių. Liga pasireiškia rėmens graužimu ir skrandžio turinio atpylimu. Galimas kosulys, balso užkimimas, rijimo sutrikimas. Liga gydoma rūgštingumą mažinančiais (protonų pompos inhibitoriai) medikamentais. Kai medikamentinis gydymas tampa nepakankamai efektyvus ar pacientas nebenori vartoti medikamentų, siūlomas operacinis gydymas. Atliekama laparoskopinė fundoplikacija. Operacijos metu viršutinė skrandžio dalis yra apsukama apie stemplę tuoj virš perėjimo iš stemplės į skrandį.
Taip yra sustiprinamas stemplės apatinis raukas ir suformuojamas vožtuvas, kuris neleidžia skrandžio turiniui atsipilti į stemplę. Operacijos metu radus stemplinės angos diafragmos išvaržą ji panaikinama susiuvant diafragmos kojytes ir susiaurinant stemplės diafragminę angą. Po šios operacijos didelė dalis pacientų rūgštingumą mažinančių medikamentų nebevartoja.
Achalazija yra stemplės liga, kai susilpnėja stemplės peristaltika, padidėja apatinio stemplės rauko tonusas, kuris negali pakankamai atsipalaiduoti. Liga pasireiškia strigimo pojūčiu, atpylimais, skausmu krūtinėje.
Gydymui taikomas stemplės apatinio rauko plėtimas balionu arba raumens įpjovimas. Tačiau geriausias ilgalaikis rezultatas yra po operacinio gydymo, kurio metu išilgai perpjaunamas apatinis stemplės raukas. Šios operacijos metu papildomai atliekama fundoplikacija.
Ankstyvos stadijos stemplės vėžys paprastai nepasireiškia jokiais simptomais. Didėjant navikui atsiranda šie simptomai:
1) Sutrinka rijimas
2) Atsiranda skausmingas rijimas
3) Krenta svoris
4) Vėmimas
5) Diskomfortas už krūtinkaulio ar nugaroje
6) Nuolatinis rėmuo
7) Kosulys
8) Užkimsta balsas.
Ankstyvas stemplės vėžys gydomas endoskopiniu metodu. Chirurginis gydymas taikomas kai vėžio ląstelės pasiekia už gleivinės esančius stemplės sienelės sluoksnius. Tokiais atvejais dažnai prieš operaciją yra skiriamas chemospindulinis gydymas.
Kai vėžys yra vidurinėje ar apatinėje stemplės dalyje šalinama dalis stemplės (stemplės rezekcija). Likusi stemplės dalis jungiama su iš savo skrandžio suformuotu stiebeliu krūtinėje. Operacijos metu stemplė pašalinama su joje esančiu augliu ir šalia stemplės esančiais limfmazgiais.
Med. dr. V. Eismontas atlieka visas pilvo organų ir skydliaukės operacijas. Daugiau kaip 10 metų atlieka nutukimo operacijas. Dauguma operacijų atliekama minimaliai invazyviu laparoskopiniu būdu. Chirurgas med. dr. V. Eismontas sukaupęs didelę patirtį gydant gastroezofaginį refliuksą, diafragmines stemplės išvaržas, stemplės achalazijas.
@ 2020 skrandziomazinimas.lt| Visos teisės saugomos